Mopy – jednorázové nebo pratelné?

Osvědčeným postupem pro spotřební materiál v prostředí čistých prostor je použití jednorázových mopů. To snižuje riziko křížové kontaminace a zajišťuje, že kontaminace je jednou provždy fyzicky odstraněna z prostředí čistých prostor. Některá zařízení považují praní a opětovné použití mopů za výhodnou alternativu k jednorázovým mopům, která šetří náklady.

Mopy do čistých prostor srovnání

 

Je však třeba pečlivě zvážit, zda opakované použití mopů, zejména mopů z mikrovláken, nemůže vést ke snížení kvality materiálu, což by následně mohlo vést ke kontaminaci konečného produktu a v důsledku snížení jeho hodnoty.

Jednorázové mopy jsou vyráběny z nových materiálů, poskytují konzistentní a předvídatelný výkon a výsledek. Tento výsledek zůstává konstantní i po dlouhou dobu. Poskytují stejnou kvalitu jako nový mop se stále stejnými parametry při každém použití.

Opětovné použití mopů může vést ke změně výkonu a kvality mopu v průběhu času v důsledku nevyhnutelné degradace mopu. Proces praní může způsobit nevratné poškození jemných struktur mikrovláken, která jsou nezbytná k čištění a zadržování částic nebo zbytků. Na jejich účinnost může mít také nepříznivý vliv používání dezinfekčních prostředků. Skutečná kvalita, profil kontaminace a výkon opakovaně použitelných mopů se časem bude lišit a taková odchylka by mohla vést k nezamýšlenému a potenciálně nepřijatelnému riziku pro vaše prostředí a následně produkt.

Pochopení skutečného rizika používání opakovaně použitelných mopů lze dosáhnout pouze prostřednictvím pravidelně opakované validace po každém praní a je třeba vzít v úvahu náklady na tuto opakovanou validaci. Jediný způsob, jak si být jistý mopem, který používáte, je použít jednorázový mop, který je testován, validován a při každém použití poskytuje stejné výsledky.

Jednorázové mopy budou vždy poskytovat stejný výsledek, na který je možné se spoléhat.

Jednorázové mopy v katalogu

Chcete poradit s výběrem nebo máte zájem o cenovou nabídku? Kontaktujte nás, rádi se vám budeme věnovat.


Čisté prostory kladou na okolní vzduch obzvláště vysoké nároky. Počet částic musí být snížen na minimum.

›Zde najdete více informací o třídách čistých prostor‹

 

Mohlo by se vám líbit…

X